Şehitler Tepesi

Mustafa Özçelik. Serdar Bey anlatmaya başladı: -Savaşın bütün dehşetiyle hüküm sürdüğü yıllardı. Düşman adım adım ilerliyordu. Köyün erkekleri cepheye gitmişti.

Responsive image
YAZAR
Mustafa Özçelik
DOSYA BOYUTU
7,86 MB
YAYIN TARIHI
2009
DIL
Türkçe
ISBN
9789944281010

Şehitler Tepesi harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Mustafa Özçelik. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Mustafa Özçelik'den Şehitler Tepesi kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Serdar Bey anlatmaya başladı:-Savaşın bütün dehşetiyle hüküm sürdüğü yıllardı. Düşman adım adım ilerliyordu. Köyün erkekleri cepheye gitmişti. Köyde sadece kadınlar, çocuklar ve yaşlılar kalmıştı. Nihayet korkulan an gelmiş, düşman köye girmişti. Herkesi köy meydanında toplayıp eziyet etmeye başladılar. Deden, o yıllarda küçük bir çocukmuş daha. Düşmanı, ilk kez böylesine yakından görüyormuş.Düşman komutanı Kur’an-ı Kerim’i eline almış:-Bu mu kurtaracak sizi? diye ayağının altına almak istemiş. İşte ne olduysa o zaman olmuş. Deden, bir ok gibi fırlamış yerinden. Komutanın üzerine atılarak Kur’an’ı elinden almayı başarmış. Sonra da nehre doğru kaçmaya başlamış. Bu olayı gören kalabalık, kadın ve yaşlılar olmasına rağmen cesaretlenmiş ve askerlerle çatışmaya başlamışlar. (Tanıtım Bülteninden)  


Unutmayın şair diyor ya Şehitler tepesi boş değil! Bir bayrak dalgalanmak için rüzgar bekliyor. O gece milletimiz kahramanların hiçbir zaman eksik olmayacağını cümle aleme ilan etmiştir.